Natychmiast! Impulsywność – mózg dinozaura

Przede wszystkim gady nie umieją czekać. Wszelkie zasady Logiki Jaszczurów dotyczą sytuacji bezpośredpich. Myślenie Mózgu Dinozaura jest krótkoterminowe i związane z silnym zaangażowaniem emocjonalnym. Mózgi Dinozaurów na stanowiskach kierowniczych działają zawsze od przypadku do przypadku i nigdy nie mają czasu, aby planować daleko naprzód. Są nieustannie podekscytowane, pogrążają swoich współpracowników w chaosie, wywołując u nich objawy stresu: wrzody żołądka, bóle głowy, mdłości, bezsenność, a nawet nadmierne palenie i picie.

Bill to niezwykle energiczny facet. Szybko myśli i mobilizuje ludzi do pracy, lecz brak mu wytrwałości. Jeżeli jego podwładni nie przejmą pałeczki, nie wykona się żadnej pracy. Bill jest najszczęśliwszy wtedy, kiedy biega w kółko, nawiązuje kontakty i rzuca pomysły. Nieustannie wdraża nowe systemy, łecz nigdy nie ma dość czasu, by przekonać się, czy są skuteczne. Jego podwładni chcieliby, żeby dawał im więcej wskazówek i służył pomocą.

Na zebraniach Bill ma zwyczaj wpadać ludziom w słowo, ponieważ już wie, co chcą powiedzieć. Często wyciąga pochopne wnioski i musi potem odwoływać to, co stwierdził wcześniej. Oczywiście Bill jest bystry i dyrekcji podoba się jego niestrudzona energia i entuzjazm. Nie będzie jednak awansował, dopóki nie nauczy się panować nad sobą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>