Napięcia seksualne część 3

Praca powodowała coraz większe napięcia, a życie osobiste Connie zamieniało się w chaos. We łzach, bez zapowiedzi, pojawiała się u drzwi pani profesor, domagając się herbaty i trzech godzin współczucia. Opiekunka czuła się zmuszona do odgrywania wobec Connie roli matki – roli, której nie mogła i nie chciała przyjąć. Wybuchy Connie wprawiały ją w zażenowanie i były sprzeczne ze standardami profesjonalnego zachowania, których -jak sądziła – nauczyła Connie na swoich zajęciach. Następnym razem, kiedy w drzwiach pojawiła się Connie, pani profesor poradziła jej, żeby postarała się dorosnąć, poczekać na swoją kolej i znaleźć nową mamusię.

Koszty posiadania opiekuna podobne są do kosztów posiadania papugi. Musisz słuchać tego, co ptak ma do powiedzenia, czy chcesz, czy nie. W związkach z opiekunem udzielanie rad to bardzo poważna sprawa. Jeżeli prosisz mentora o radę, musisz zastosować się do niej, lub przeprosić go, jeżeli z niej nie skorzystasz. Nigdy, przenigdy nie proś o radę innych ludzi. To policzek dla opiekuna lub sygnał, że związek zmierza ku końcowi. Były mentor może stać się wrogiem. Jeżeli potrzebujesz opinii osób trzecich, zasięgaj jej za wiedzą swojego opiekuna i wyjaśnij bardzo dokładnie, dlaczego nie możesz podjąć decyzji tylko na podstawie jego sugestii.

Podobnie obraźliwe jest domaganie się wyrównania rachunków z opiekunem lub oczekiwanie, że będzie traktował cię jak równego sobie. Między tobą i twoim opiekunem nie może być równości, związek polega na działaniu zgodnie ze wskazówkami osoby nadrzędnej. Twoja rola wymaga okazywania pewnej uległości, zwracania bacznej uwagi na stan emocjonalny opiekuna, a także wysyłania kart urodzinowych i telefonowania do niego przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeżeli nie masz ochoty okazywać mu w ten sposób szacunku, być może nie masz prawa do tego, żeby ktoś się tobą opiekował.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>