Na sportowo - Szkoła nr5

Na sportowo

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2017-2018

Na sportowo

6 lutego klasy 1b oraz 3b wybrały się na wycieczkę „na sportowo”. Odwiedziliśmy Muzeum Sportu, a tematem zajęć były Igrzyska Olimpijskie. Poszerzyliśmy soją wiedzę  i wiemy już gdzie odbyły się pierwsze igrzyska i skąd pochodzi ich nazwa. Wiemy jakie sporty dawniej uprawiali mężczyźni, a jakie kobiety. Pani przewodnik opowiedziała, w jaki sposób powstawały pochodnie olimpijskie i jakie miały znaczenie. Wiadomości było dużo, a na koniec quiz. Zdaliśmy egzamin na piątkę. Oczywiście były także nagrody.
Następny etap naszej wycieczki to sala zabaw Hula Kula. To miejsce, gdzie rozrywka osiągała stan nieważkości. Ta sala jest miejscem inspirowanym przez kosmiczny świat. Rakiety, latające spodki, czteropoziomowe labirynty…. I tu się działo. Pełna swoboda, zabawa do kropli potu na czole, pąsowe buzie i szerokie uśmiechy. Nasze panie także powędrowały z nami po zakamarkach KOSMOSU.
Bawiliśmy się świetnie.