Muzeum Wsi Mazowieckiej 2017 - Szkoła nr5

Muzeum Wsi Mazowieckiej 2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2016/2017

Gry i zabawy naszych dziadków

Czerwiec to doskonała pora na całodniowe wycieczki. 13 czerwca wybraliśmy się  - klasy  2 b i 3 a - do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zaplanowaliśmy poszerzyć swoją wiedzę, oraz zrelaksować się. Była to prawdziwa podróż do przeszłości. Obejrzeliśmy pięknie usytuowaną typową dla wsi mazowieckiej wieś rzędową, a w niej zagrody chłopskie, zespół dworski, zespół karczemny, oraz kościół wraz z dzwonnicą.  Zagrody otoczone ogródkami warzywnymi i kwiatowymi czy pasiekami, oraz żyjące tu zwierzęta sprawiają wrażenie wsi wciąż tętniącej życiem. Podczas zajęć  „Gry i zabawy naszych dziadków” nie tylko poznaliśmy dawne wiejskie zabawy, ale mieliśmy okazję pobawić się w ten sam sposób, w jaki bawili się nasi dziadkowie. Ciuciubabka, toczenie koła, chodzenie na szczudłach wypełniły nam czas.
W Sierpcu zabawa nigdy się nie kończy, bo czas wolny również spędziliśmy na  wspaniałej zabawie,  a uśmiech towarzyszył nam przez cały czas.