Muzeum sportu - Szkoła nr5

Muzeum sportu

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

18 kwietnia 2013r. dopisała pogoda i klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz zabawy w Hula Kula i lekcja o historii olimpiad w Muzeum Sportu. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wielkości stadionu, sal do rekreacji, szatni z wiszącymi oryginalnymi koszulkami polskich piłkarzy. Martyna Rutkowska doskonale wcieliła się w rolę rzecznika prasowego . Pytania były trudne i niewygodne dla rzecznika, bo  typu: Dlaczego drużyna Polska tak słabo wypadła w meczu z Ukrainą? W sposób błyskotliwy, bystry , inteligentny i  zdecydowany  odpowiadała na pytania przedstawicieli  mediów,  czyli uczniów Zaskoczyła nawet przewodniczkę i pracowników stadionu, będących w sali konferencyjnej. Później klasy rozdzieliły się. Klasa IIIb zadziwiała zręcznością i zdobywała punkty w rzutach na kręgielni. Byli najbardziej skuteczną grupą. Zdobyli 840 punktów. W tym samym czasie klasa IIIa w Muzeum Sportu brała udział w lekcji dotyczącej historii olimpiad. Uczniowie, jak przystało na przedstawicieli Szkoły Sportowej, wykazali się ogromną wiedzą o miejscach olimpiad i naszych olimpijczykach. Najwięcej punktów zdobył Roman Naczaj-Fedorenko . W nagrodę otrzymał koszulkę.