„Młodociani przestępcy” w przedsiębiorstwie

Czy zauważyłeś, że nowi pracownicy przedsiębiorstwa są z roku na rok coraz młodsi? Wydaje się oczywiście, że nie są tak dojrzali, jak ty, gdy byłeś w ich wieku i na pewno nie pracują tak ciężko, jak pracowałeś ty. O szacunku dla starszych szkoda gadać.

Przy okazji, czy pamiętasz to wszystko, co obiecywałeś sobie, kiedy byłeś pracownikiem najniższej rangi – jak będziesz traktował młodszych pracowników, kiedy znajdziesz się na szczycie? Czy dotrzymujesz tych obietnic? Jeżeli nie, na pewno masz swoje powody. Jeden z najważniejszych związany jest z charakterystycznymi zachowaniami ludzi, którzy wkraczają w wiek dojrzały.

Kiedy mówimy o młodych pracownikach przedsiębiorstwa, mówimy o nich, rzecz jasna, w sensie względnym. Nastolatki nie zaczynają zwykle od funkcji urzędniczych, ale ludzie, którzy są w przedsiębiorstwie nowi lub znaleźli się na nowych stanowiskach, zachowują się przeważnie jak nastolatki, ponieważ jest to rola, którą potrafią zagrać. Są outsiderami i muszą znaleźć sposób, by poznać reguły, dzięki którym zostaną zaakceptowani.

Młodzi ludzie i młode dinozaury zawsze zachowują się w ten sam sposób: popychają się, potrącają, biją się i popisują, tratując innych w odwiecznej walce o niezależność i pierwszeństwo. Nastolatki w przedsiębiorstwie, tak jak wszystkie niedorostki, rozwijają swoją osobowość, badając granice systemu poprzez bunt i pyskowanie.

W istocie mówią: „Mam prawo wyrazić siebie na swój własny sposób, czy ci się to podoba, czy nie”. Zaczynają szukać swojej tożsamości, przeciwstawiając się autorytetom, by następnie zacząć myśleć na własny rachunek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>