Młode, zbuntowane dinozaury

Bunt wybucha w sytuacji, kiedy młoda osoba, pozostająca w związku z opiekunem, usamodzielnia się i chce zacząć działać na własny rachunek. Nadchodzi bolesny czas emancypacji. Ze związku z opiekunem trudno się wywikłać, ale zdarza się, że trzeba go zerwać, by dokonać postępu.

Były opiekun może stać się niezwykle potężnym wrogiem, który żywi do ciebie urazę. Wielokrotnie stawałem się świadkiem sytuacji, w której ktoś rozkwitał pod skrzydłami opiekuna, dopóki nie zdecydował się usamodzielnić i zwrócić przeciwko mentorowi. Wówczas ten reagował irracjonalnym gniewem i usiłował zrujnować karierę, którą sam pomógł stworzyć.

Brett, młody inteligentny urzędnik, miał osobiste problemy ze swoim szefem. Brett byl teraz kierownikiem działu sprzedaży, a jego szef – wiceprezesem. Gdy Brett rozpoczął pracę w przedsiębiorstwie jako sprzedawca, jego szef był kierownikiem działu sprzedaży. Zaopiekował się wtedy Brettem i nauczył go wszystkiego. Zaprzyjaźnili się, a ich związek – w sposób oczywisty – stał się związkiem ucznia i opiekuna.

Przez kilka lat wszystko było w porządku, dopóki obaj nie zaczęli awansować. Brett, jako kierownik działu sprzedaży, chciał podejmować więcej samodzielnych decyzji. Opiekun poczuł się niepotrzebny, ponieważ nie pytano go o zdanie i nie proszono o rady. Zareagował na to Mózgiem Dinozaura, odnosząc się do Bretta z sarkazmem i niechęcią, ilekroć spotykał go na zebraniach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>