Młode, zbuntowane dinozaury – dalszy opis

Tę sytuację można było dokładnie przewidzieć, podobnie jak cenę, którą przyjdzie zapłacić za wcześniejsze poparcie. Zaakceptowanie kogoś jako opiekuna oznacza także akceptację jego przewagi. Można traktować opiekuna jak osobę, która dominuje, i podejmować przy tym własne decyzje. Wymaga to jednak wielkiego taktu. Skorzystaj ze wskazówek, jak postępować z władczymi dinozaurami, zawartych w rozdziale 5 i pamiętaj, że opiekun nie zawsze bywa skłonny do poświęceń i zaspokajania twoich potrzeb.

Problem Bretta przypomina problem nastolatka, który opuszcza dom. Ojciec jest zwykle ostatnią osobą, u której osiemnastolatek szukałby rady. Taka sama sytuacja ma miejsce tutaj. Brett próbował uwolnić się od związku z opiekunem, nie zdając sobie sprawy z tego, na czym polegał prawdziwy problem. Jego opiekun zachowywał się jak porzucony ojciec.

Rozwiązaliśmy problem Bretta, prosząc, by sięgnął pamięcią do czasów swojej młodości i przypomniał sobie, jak wyjechał z domu do college’u i jak ułożył sobie dobre stosunki z ojcem. To, co robił dla ojca – zasięganie jego rady, okazywanie szacunku, wzgląd na jego uczucia – było także odpowiednim sposobem traktowania dawnego opiekuna.

W którym momencie ty i twój opiekun stajecie się dwiema równymi sobie, dorosłymi osobami? Zapewne nigdy. Jeżeli uda ci się kiedykolwiek osiągnąć ten stan, musisz być doskonale świadomy władzy, jaką nadal ma twój opiekun, kiedy wrócisz do niego po radę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>