Mateczka przedsiębiorstwa – dalszy opis

W większości przedsiębiorstw, które działają w ten sposób, pracownicy złoszczą się na Mamusię za to, że nie dopuszcza ich do Tatusia, lub przenoszą swój gniew wymierzony przeciwko Tatusiowi na Mamusię, do której mają łatwiejszy dostęp.

Można jedynie doradzić Mamusi, żeby się wycofała. Sytuacja nie zmieni się nigdy, jeżeli ojciec przedsiębiorstwa będzie odseparowany od dzieci i nie będzie zdawał sprawy ze swoich postępków przed rodziną – czyli przedsiębiorstwem. Jeżeli sam znalazłeś się w pozycji

– 184 mateczki, pomyśl o dłuższych wakacjach, przeniesieniu lub samodzielnej pracy nad jakimś projektem. Jeżeli uznałeś, że twoja rola jest niezbędna, bo przeciwdziałasz w ten sposób tragedii, będzie to dla ciebie trudne. Pozwól jednak, by stała się tragedia. Na dłuższą metę tak będzie lepiej dla wszystkich.

„Mateczki” są często bardzo dobrymi pracownikami, którzy z wielkim trudem zmagają się z niewykonalnym zadaniem. Wielu z nich uważa, że firma jest ich domem i nie mają dokąd pójść. Często bywają zdolni, utalentowani i mogliby odnieść znacznie większy sukces w innej pracy, w której wykonywaliby inne obowiązki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>