MŁODZICY HURAGANU PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE - Szkoła nr5

MŁODZICY HURAGANU PIĄTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Młodzicy Huraganu Piątą Drużyną w Polsce!

W dniach 25-27 kwietnia w Człuchowie (woj. pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Piłce Siatkowej. Młodzicy to kategoria wiekowa w której biorą udział chłopcy z rocznika 1999 i młodsi (klasa II gimnazjum). Aby awansować do turnieju należało zająć  jedno z trzech pierwszych miejsc w swoim województwie a następnie przejść przez turnieje ćwierćfinałowe i półfinałowe Mistrzostw Polski. W sumie w Polsce wystartowało około 170 zespołów w tej kategorii rozgrywkowej. Na Mazowszu brało udział 18 drużyn.
Młodzicy Huraganu Wołomin zajęli 1 miejsce w województwie uzyskując tytuł Mistrza Mazowsza, w Ćwierćfinale nie przegrali żadnego spotkania „odprawiając z kwitkiem” m. in. utytułowany AZS UWM Olsztyn. W półfinale zajęli 2 miejsce przegrywając z Wifamą Łódź (ostatecznie brązowym medalistą Mistrzostw Polski).
W Człuchowie wystartowało 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Wołominiacy w pierwszym meczu spotkali się z utytułowanym klubem Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, następnie grali z TS Volley Rybnik oraz Norwidem Częstochowa. Wszystkie trzy mecze Huragan przegrał 0:2 i każdy wyglądał podobnie: chłopców sparaliżowała stawka zawodów przez co nie potrafili pokazać w pełni swoich umiejętności. W drugiej fazie najpierw grali z drużyną KS Metro Warszawa i pierwszy raz w tym sezonie udało się pokonać warszawiaków i to w stosunku setów 2:0. W bezpośrednim meczu o V miejsce Wołomin miał szansę do rewanżu z zespołem z Rybnika i szansę tę wykorzystał wygrywając 2:0.
Warto zauważyć, że grupa do której zostali wylosowani wołominacy okazała się najsilniejsza. Zespół z Jastrzębia wygrał całe zawody uzyskując tytuł Mistrza Polski a Częstochowa została Wicemistrzem. Nie jest więc wstydem przegrać mecze z dwoma najsilniejszymi zespołami w Polsce. Ponadto drużyna Jastrzębia już na tym etapie dokonała ścisłej selekcji oraz transferów, gdyż tylko dwóch zawodników z 12-osobowego składu pochodzi z Jastrzębia. Reszta są to chłopcy sprowadzeni z całej Polski.
Wynik zespołu może nie być dla wielu osób największym osiągnięciem lecz należy pamiętać, że jeszcze dwa lata temu Wołomin w tym roczniku zajął V miejsce…ale na Mazowszu. Stąd cieszy progres jaki został uzyskany. Ponadto połowa zawodników trenuje siatkówkę dopiero od roku lub dwóch, więc z pewnością mają jeszcze czas na Mistrzostwo Polski. Najważniejszym osiągnięciem było to, że mimo ciężkich momentów i porażek, chłopcy potrafili dalej tworzyć zespół i próbować wygrać kolejny mecz.
Organizacja samych zawodów finałowych była perfekcyjna. Sala znajdowała się na terenie internatu, wyłożony był parkiet ten sam co na zawodach Plus Ligi, zawody oprócz dwóch pierwszych sędziów obsługiwało także dwóch liniowych, spiker wyczytywał przed rozpoczęciem meczu pierwsze „szóstki”, całe zawody były nagrywane, po każdym secie i meczu trenerzy mieli wgląd w statystyki które przygotowywał Adam Malik (były statystyk reprezentacji Polski kobiet), zapewnione były dziewczęta do podawania piłek, a po każdym meczu wybierano najlepszego zawodnika MVP.
Skład MUKS Huraganu Wołomin: Krystek, Czarkowski, Trzciński M., Krakówko, Firszt, Gałązka, Golemba (libero) oraz Wojno, Dąbkowski, Ciok, Mazurek, Mączewski, Rzempołuch, Kruszewski. I trener: Kamil Trzciński. II trener: Piotr Szulc. Kierownik: Andrzej Trzciński. Koordynator: Grzegorz Ryś.
Tabela końcowa Finału Mistrzostw Polski:
1. AT Jastrzębski Węgiel
2.  Exact Systems Norwid Częstochowa