Ludzie zawsze będą mieć na uwadze najpierw swoje uczucia i interesy

Ludzie będą robić to, za co będą dostatecznie wynagradzani. (W tym właśnie miejscu pojawia się problem cnoty, która jest sama sobie nagrodą.) Albo to, co jest najłatwiejsze. Wynika stąd następujący wniosek: zadania, które nie podlegają kontroli, nie zostaną wykonane. Większość ludzi odkłada wszystkie sprawy do ostatniej chwili. Jeżeli nie zostanie wyznaczony termin, z załatwieniem sprawy trzeba będzie czekać do dnia Sądu Ostatecznego.

– 4. Ludzie zawsze będą mieć na uwadze najpierw swoje uczucia i interesy, a dopiero potem – twoje. Nigdy nie doszukuj się złośliwych zamiarów tam, gdzie wystarczającym wytłumaczeniem jest niewiedza.

Ludzie będą przychodzić do ciebie z prośbą o przysługę, ale kiedy ty przyjdziesz do nich, nie będą pomagać ci równie ochoczo, jak robiłeś to wcześniej ty. Ludzie będą zwierzać ci się z własnych problemów, ale nie będą skłonni wysłuchiwać twoich. Jeżeli w pracy powiesz komuś coś w sekrecie, a będzie to sprawa ważna, na pewno się rozniesie.

Jeżeli jesteś opryskliwy i agresywny, nikt nie przyjdzie, żeby ci to powiedzieć, bo będą się ciebie bać. Jeżeli chcesz się z kimś sprzymierzyć, zaprzyjaźnić lub utworzyć zwartą grupę, będziesz musiał wykonać całą pracę sam.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>