Lekcja zdrowia - Szkoła nr5

Lekcja zdrowia

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2014/2015

19 grudnia klasa II a edukacji wczesnoszkolnej brała udział w bardzo ciekawej lekcji, której głównym założeniem było przybliżenie informacji dotyczących zasad zdrowego trybu życia i odżywiania się oraz efektywnej i bezpiecznej pracy w kuchni.  Uczniowie dowiedzieli się m.in. ile cukru zawiera szklanka coli, kiedy i ile owoców można zjeść przed snem , jaka witamina znajduje się w pestkach pomarańczy. Mając na uwadze to, że nasza szkoła jest szkołą sportową i w szczególny sposób dba o promowanie zdrowego stylu życia, nie zabrakło też informacji stricte dla sportowców- uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie właściwości   ma kolagen zawarty w pomarańczy jest niezbędny w regeneracji stawów, jak witamina C niszczy wolne rodniki i wiele innych przydatnych informacji, które, miejmy nadzieję ,zaowocują tym, że kupując przekąskę sięgną po tę zdrową, a nie kolorowa i sztuczną.
Podczas lekcji nie zabrakło też degustacji- dzieci chętnie i ze smakiem piły przygotowane specjalnie dla nich świeżo wyciśnięte soki z buraków, marchwi, pomarańczy, kapusty, szpinaku, jabłek. Ich radosne miny i piękne i naturalne kolory soków można podziwiać na zdjęciach.