LEGO na języku polskim - Szkoła nr5

LEGO na języku polskim

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 > Lekcje dla uczniów szkoły podstawowej > Lekcje dla uczniów 2017

LEGO na języku polskim

Dnia 30.01.2017 r. klasa 4c po raz pierwszy pracowała na lekcji języka polskiego, używając zestawów Lego Education. Poszczególne grupy tworzyły konstrukcje, które przenosiły nas w świat „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" Lewisa. Uczniowie mieli za zadanie, pracując w 3-4 osobowych grupach, przedstawić wybrane zdarzenie, którego akcja działa się: w domu profesora, w domu Tumnusa, w domu Bobrów, na Zamku Białej Czarownicy i w Zamku Ker-Paravel. Po zajęciach wypełnionych grą wyobraźni przyszła kolej na napisanie opowiadania... .