Łącz się w pary!

W odległym lesie tropikalnym nadchodzi czas godów. Wielki dinozaur szuka partnerki. Wdzięczy się, nadyma i paraduje przed samicami, dopóki nie znajdzie takiej, która będzie mu przychylna. Wybiera ją spośród stada i zaczynają skomplikowany taniec godowy. Ich małe mózgi myślą tylko o sobie i o tym, co ma nastąpić.

Samiec zbliża się, ona się cofa. Udają wrogość, dotykają się i czochrają. Gad przynosi jej w prezencie pożywienie i materiały do budowy gniazda. Samica je przyjmuje. Nagle, wśród krzyków i burzliwych zmagań gody się dopełniają. Ziemia drży. Dosłownie.

Nieco później, tego samego dnia -jak zwykle do pracy. W najlepszym wypadku romanse w pracy bywają cudowne dla osób, które się w nie angażują. Dwoje zakochanych współpracowników może stworzyć pewien rodzaj systemu wzajemnego popierania się. Potrafią zrozumieć swoje plany i problemy, mogą zachęcać się do starań o awans, pobudzać możliwości twórcze i wysłuchać swoich narzekań po ciężkim dniu pracy.

W najgorszym wypadku romanse w biurze powodują konflikty, nagabywanie seksualne i rozpad związku, a także utratę mnóstwa czasu. Kiedy kończy się biurowy romans, zranione uczucia, gniew lub zazdrość mogą utrudnić, a czasem nawet uniemożliwić skupienie się na pracy. Nader często obie strony dochodzą do wniosku, że całe to zaangażowa nie uczuciowe było pomyłką. Mimo to niemal w każdym biurze każdego dnia ludzie zakochują się i sądzą, że nie mają innego wyjścia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>