Król Maciuś I - Szkoła nr5

Król Maciuś I

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2017-2018

Król Maciuś I

Wyjazd do teatru Lalka w dn. 23 lutego dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Uczniowie z klasy 1B oraz 3B obejrzeli spektakl pt. „Król Maciuś 1”. Jest to opowieść o małym chłopcu, który po śmierci ojca zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety poddaje się ich poleceniom. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Maciuś  wprowadza wiele reform.  Tworzy dziecięcy sejm. Szybko jednak przychodzi mu zmierzyć się z wyzwaniami jakie niesie ze sobą konieczność sprawowania władzy. Rodzą się jednak pytania: czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci i czy dzieci, w ogóle mogą być gotowe na rządzenie światem dorosłych?