Konkursy literackie - Szkoła nr5

Konkursy literackie

SPORTOWE GIMNAZJUM NR 5 > Konkursy

22.04.2016r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie literackim poświęconym patronom ROKU 2016, organizowanym przez ZS nr3 w Wołominie.
Dyplom za zajęcie II miejsca otrzymała Laura Szyszkowska z klasy IIIc. Jury doceniło jej wartościową prezentację multimedialną poświęconą twórczości  Henryka Sienkiewicza.
Wyróżnienie za napisanie ciekawego opowiadania o Cichociemnych otrzymała Marta Powrózek z klasy IIIc.
W konkursie wzięły również udział:
Alicja Dymowska z kl.Ic, Weronika Dziura z kl.Ic oraz Alicja Zyśk z kl. Ic.

13.05.2016r. trzy uczennice z klasy IIIc
Aleksandra Ciok, Barbara Opłotna i Aniela Zach wraz z wychowawczynią uczestniczyły w obchodach Święta Szkoły  - Gimnazjum nr 1 w Wołominie.
W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Droga Pani Zofio”.
Najpiękniejszy list do pani Zofii Nałkowskiej napisała Aleksandra Ciok, zdobywając tym samym I nagrodę.
Wyróżnienia otrzymały:
Barbara Opłotna i Aniela Zach.

18.05.2016r. trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły
Aleksandra Ciok, Kamila Olszewska i Barbara Opłotna z klasy IIIc wzięły udział w XI Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Karola Wojtyły w Kobyłce, recytując fragmenty „TRYPTYKU RZYMSKIEGO”.
Wszystkich uczestników konkursu ze szkół powiatu wołomińskiego było 37. Dyplom za zajęcie II miejsca wraz z gratulacjami odebrała Barbara Opłotna. Dyplom za III miejsce i gratulacje otrzymała Aleksandra Ciok. Wyróżnienie otrzymała Kamila Olszewska, a specjalne wyróżnienie Starosty Wołomińskiego za oryginalną interpretację tekstu  - Barbara Opłotna.