Kiedy chcesz opuścić gniazdo..

Nie wystarczy stwierdzić, że wyrosłeś z tego związku. To, czy w przedsiębiorstwie uznają twoją dorosłość, zależy w znacznej mierze od dojrzałości i stopnia zaborczości twojego opiekuna. Te czynniki warto brać pod uwagę, kiedy wybiera się mentora.

Większość z nas stara się ustanowić dojrzałe związki z rodzicami tak długo, jak długo pozostają oni przy życiu. Najczęściej z niezbyt dobrym skutkiem. Freud powiedział, że człowiek nie jest naprawdę dorosły, dopóki żyją jego rodzice.

Dla pewnych ludzi, w tym prawdopodobnie i dla twojego opiekuna, na zawsze pozostaniesz dzieckiem. Jeżeli uważasz, że dojrzałość zawodowa polega na tym, by wszyscy w przedsiębiorstwie uznali twoją dorosłość, napytasz sobie biedy.

Ty i twój opiekun musicie ustalić jasne kryteria określające, kiedy wolno ci dorosnąć. Opiekun musi czujnie obserwować oznaki młodzieńczego buntu i zrozumieć, że są czymś naturalnym, choć w pewnym momencie wyglądają groźnie. Mentor również musi okazać ci pewien szacunek i pozwolić na pewną niezależność, by zmiana mogła przebiegać łagodnie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>