Katyń - Szkoła nr5

Katyń

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w naszej szkole.

12 kwietnia, w piątek w Zespole Szkół nr 5 odbyły się obchody Światowego Dnia Ofiar Katynia. Obchody poprzedzone były lekcją katyńską, przeznaczoną dla uczniów III klas gimnazjum w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Odbył się również konkurs szkolny i międzyszkolny o tematyce katyńskiej. Obchody rozpoczął program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Dariusza Marcinkowskiego i p. Grzegorza Skotnickiego. Uczniowie dowiedzieli się: kto został zamordowany w wyniku tzw. „zbrodni katyńskiej”, oraz, co to było, tzw. „kłamstwo katyńskie”… .
       Została przygotowana również wystawa prac uczniów klasy VI C i klas I- III gimnazjum- KATYŃ 1940- 2010,  pod opieką p. Sylwii Malinowskiej.