Kapryśna matka

Nikt nie potrafi przewidzieć Kumorów Pata. Kiedy Pat czuje się dobrze, biuro jest pogodne i słoneczne. Kiedy Pat czuje się źle, najdrobniejsze potknięcie grozi wybuchem wrzasku, iub – co gorsza – cichymi dniami. Na czarną listę Pata można się dostać bez szczególnego powodu, a wtedy dowiadujesz się różnych rzeczy, które opowiada o tobie za twoimi plecami.

Pat jest kompetentny, ale pracuje się z nim trudno. Ma kłopoty w domu i znajduje się pod presją szefa i rynku. Wydaje się, że wyładowuje swoje napięcia na podwładnych i mimowolnie sam wpędza się w jeszcze większy stres. Niemożliwość przewidzenia jego nastrojów jest doskonałą tarczą, która chroni go od lęku przed niez.nanym. Pat jest zawsze podminowany i reaguje w sposób emocjonalny, więc ludzie starają się go oszczędzać.

Ten styl działania nie sprawia Patowi przyjemności. Nie postępuje w ten sposób dlatego, że tak lubi. Przeważnie trapi się czymś i zawsze podejmuje impulsywne działania w związku z tym, co go martwi. Menedżerowie tacy jak Pat niemal zawsze posługują się Mózgiem Dinozaura. Jeżeli to zrozumiesz, będziesz dobrze wiedział, jak należy z nimi postępować:

– 1. Wystrzegaj się pokusy porozumiewania się za plecami, której ulega Pat. Zapomnij o tym, co usłyszałeś od innych na temat plotek, które o tobie rozsiewa. Ludzie, dostarczający takich informacji, nie są twoimi przyjaciółmi i wcale nie chcą ci pomóc. Nie powinieneś także zwracać uwagi na „sekrety”, które powierza ci Pat. Nie przyzna się do nich później – pragnie tylko, żebyś włączył się do jego systemu obgadywania.

– 2. Postępuj z nim otwarcie. Dobrym sposobem jest, na przykład, zwrócenie się do niego: „Pat. kiedy powiedziałeś…, czułem… Czy o to właśnie ci chodziło?”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>