Kapryśna matka – ciąg dalszy

Ludzie tacy jak Pat nie wyrzucają zwykle nikogo z pracy, nie wyrządzają także nieodwracalnych szkód niczyjej karierze. Starają się sprowokować ludzi, by sami odeszli. Jeżeli będziesz postępował z nim otwarcie, możesz spodziewać się licznych drobnych ataków, ale niczego naprawdę groźnego. Wszystko zależy od tego, ile zdołasz wytrzymać. Zorientujesz się, że wygrasz, kiedy usłyszysz rozmaite opowieści o sobie, rozpowszechniane za twoimi plecami. Najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć, jest to, że Pat spróbuje przenieść cię do innego wydziału. Nie będzie to jednak aż takie złe.

– 3. Spróbuj pochlebstwa. Zrozum, źe ludzie tacy jak Pat posługują się przeważnie Mózgiem Dinozaura i nie mają w związku z tym dobrego rozeznania w sprawach emocjonalnych. Uwielbiają komplementy, Zatem jeśli chcesz, by cię wysłuchali, możesz posłużyć się pochlebstwem szytym tak grubymi nićmi, że aż trudno uwierzyć, iż złapie się na nie osoba inteligentna.

Możesz posłużyć się sposobem, który nazywam strategią królika Buggsa. Odkryłem ją, oglądając film rysunkowy, w którym wielki bokser zamierzał zetrzeć Buggsa na miazgę. Buggs spojrzał na niego i powiedział: „Hej, szefuńciu, pokaż no swój profil. Czy grałeś już kiedy w filmie? Twoja twarz świetnie do tego się nadaje.” Zbir zaczął natychmiast przybierać różne pozy i szczerzyć zęby w uśmiechu, przyjmując wszystko za dobrą monetę.

Rzecz jasna, Buggs mógł w tym momencie zwiać, ale nie ruszył się z miejsca tak długo, aż udało mu się zrobić głupka z wielkiego osiłka. Wierzcie lub nie, pochlebstwo na takim poziomie podziała na ludzi typu Pata i może oszczędzić wielu upokorzeń i nieprzyjemnych ataków. Możesz skorzystać z tej metody, by cieszyć się szczególną łaską takich ludzi, jeżeli ci na tym zależy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>