Kampinoski Park Narodowy - Szkoła nr5

Kampinoski Park Narodowy

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Wycieczki

MIESZKAŃCY PUSZCZY

W ciepły, pochmurny majowy dzień uczniowie klasy 3b, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybrali się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Kampinoski Park Narodowy jest jednym z dwu Parków Narodowych na świecie, który leży w pobliżu stolicy państwa. Las, świeże powietrze, ciekawe zwierzęta i rośliny to wszystko zaoferowała nam Puszcza Kampinoska. To tutaj uczniowie wędrując po lesie mogli dokładnie przyjrzeć się jakie zwierzęta ją zamieszkują, obejrzeli ciekawe miejsca, podziwiali  piękno polskiej natury oraz wzięli udział w zabawie terenowej „Tropicie”. Próbowały wytropić gronostaje, żuki, ślimaki, wiewiórki i wysłuchać śpiewu ptaków. W Muzeum Puszczy Kampinoskiej przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek na temat zwierząt, które ją zamieszkują, a my mogliśmy podziwiać jej  mieszkańców w naturalnej wielkości.
Miło był spędzić czas na łonie natury, delektując się zapachem wiosny, w miejscu tak pięknym jak Puszcza Kampinoska.