Jestem bezpieczny - Szkoła nr5

Jestem bezpieczny

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > BEZPIECZEŃSTWO 2016-2017

„Jestem bezpieczny”

W  dniach  8 i 10 październik 2014 r. uczniów klas pierwszych ( 109 uczniów) odwiedziła przedstawicielka Straży Miejskiej. Na wstępnie wyświetliła prezentację multimedialną  „Jestem bezpieczny” połączoną z pogadanką, zagadkami na temat bezpiecznych zachowań w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu ( zasady ruchu drogowego)  i  zagrożeń. Strażniczka przypomniała: jak zbudowana jest droga, jakie obowiązują zasady poruszania się po niej szczególnie pieszych, zasady przechodzenia przez ulicę, znaczenie sygnalizacji świetlnej, odpowiednie zachowania w sytuacjach niebezpiecznych tj. podczas  różnych wypadków pieszych i rowerzystów, zabaw w miejscach niedozwolonych, zasady wzywania pomocy przez telefon. Zagadki, które zadawała dotyczyły znaków drogowych, odblasków używanych przez pieszych po zapadnięciu zmroku, alarmowych numerów telefonów.
Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania oraz dostali od przedstawicielki Straży Miejskiej książeczkę do kolorowania „ Bawimy się bezpiecznie” w ramach programu” Razem tworzymy bezpieczny Wołomin”.
W dwóch klasach pierwszych po wizycie strażaków omówiono z dziećmi lekturę” Jak Wojtek został strażakiem”. Przypomniano ważne zasady postępowania w czasie pożaru na podstawie zachowania głównego bohatera. Uczniowie wykonali prace plastyczne: wóz strażacki oraz kolorowali sprzęt i strój strażaka.