Jednostki MASH

Znacie ten serial o grupie inteligentnych, kompetentnych i pełnych poświęcenia lekarzy-pacyfistów. W zwariowanej sytuacji usiłują pozostać przy zdrowych zmysłach, zachowując się w zwariowany sposób. Można zauważyć, że jednostki MASH tworzą się zwykle wśród młodych, bystrych i zdolnych ludzi.

Zwróć uwagę na śmieszne czapeczki, na szyderczą parodię nazwy firmy, na grafitti na wszystkich plakatach, na dziwny wystrój wydziału rozwoju oprogramowania w twoim przedsiębiorstwie lub twojej własnej jednostce MASH. Zauważysz, że w ten sposób zachowują się inteligentni, twórczy ludzie, którzy czują się pozbawieni swoich praw lub znajdują się pod wpływem nieznośnego stresu.

Zachowania tego typu są zwykle pozytywne, choć mogą irytować przedstawicieli organów zarządzania. Rzecz jasna, będą one trwały tak długo, jak długo będą irytujące, ponieważ nastolastkom w przedsiębiorstwie wydaje się, że jest to jedyny sposób zwrócenia na siebie uwagi ludzi u władzy. Uwielbiają być niegrzecznymi dziećmi.

Są to często pracownicy działów badawczych i eksperymentalnych. Wiedzą, że są kozłami ofiarnymi: stanowią pierwszą grupę, którą zwolni się z pracy, kiedy firmie zacznie brakować pieniędzy. Wydaje im się, że nie mają żadnych możliwości zrobienia kariery zawodowej. Są najszczęśliwsi nie wtedy, kiedy rządzą ludźmi, ale wtedy, kiedy wykonują swoją pracę. W naszym systemie korporacyjnym nagradza się ich rzadko, choć bywają to ludzie najlepsi i najbardziej inteligentni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>