Jednostki MASH – kontynuacja

Reakcja kierownictwa polega zazwyczaj na karaniu tego rodzaju grup – na wysyłaniu okólników dotyczących tego, co wolno, a czego nie wolno wieszać na ścianach, na wymaganiu określonego stylu ubioru w pracy, co potęguje jeszcze alienację takich pracowników.

Odpowiednie postępowanie z tymi ludźmi wymaga wysłuchania ich i podjęcia decyzji dotyczącej ich sytuacji w przedsiębiorstwie. Nowe pomysły mogą być twoim chlebem powszednim, ale w wielu przedsiębiorstwach zmusza się pracowników wydziałów nieprodukcyjnych do zachowań właściwych dinozaurom, które wypadły z obiegu. Następnie, władze korporacji traktują nonszalanckie zachowanie takich pracowników jako argument przemawiający przeciwko ich awansowaniu – ponieważ są tacy dziwaczni i niezrównoważeni.

Ludzie z jednostek MASH cieszą się zwykle wielką popularnością w całym przedsiębiorstwie i łatwo zrobić z nich męczenników. Odpowiedzią na zachowanie tych pracowników powinno być danie im do zrozumienia, że jest się gotowym ich wysłuchać i wyjaśnienie, jak mogą zdobywać nagrody i zapewnić sobie stałe miejsce pracy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>