Jasność i trafność

Szefowie obdarzeni Mózgiem Dinozaura mają zaskakującą umiejętność trafiania w sedno. Problem polega na tym, że pewne sprawy mają więcej niż jedno sedno. Impulsywni szefowie dokonują czasami błędnej oceny priorytetów, skupiając swoją uwagę na tym, co najgłośniejsze i najjaśniejsze, ale nie najważniejsze.

Główny problem takich menedżerów stanowi utrzymanie równowagi między różnymi rolami, które pełnią w życiu, na przykład rolą człowieka interesu, członka organizacji, małżonka i rodzica. Zawsze starają się odgrywać najciekawszą część każdej rołi, lecz gdy przestaje być ona interesująca lub staje się przykra, natychmiast znajdują inne, równie ważne zajęcie.

Molly jest bardzo energiczna. Łatwo i szybko podejmuje decyzje. Na szczęście dla siebie jest bystra i jej decyzje są zwykle prawidłowe. Zdarza się jednak, że zbyt wiele mówi i wkłada palec między drzwi.

Łatwo poddać się entuzjazmowi Molly, gdy słucha się jej opowieści o wszystkich wspaniałych rzeczach, które planuje, i o tym, jak szybko zamierza je zrobić. Nie w tym rzecz, że Molly kłamie, test głęboko przekonana, że praca, którą przyrzeka wykonać, jest ważna i będzie dla niej przyjemnością. Problem w tym, że dzień jest dla niej za krótki. Na początku energia Molly robi na ludziach wielkie wrażenie, lecz gdy okazuje się, że Molly nie dotrzymuje słowa, zaczynają traktować z rezerwą to, co mówi.

Molly ma problem z utrzymaniem równowagi między rolami odgrywanymi w pracy i poza firmą. Jej życie osobiste to szereg nieszczęśliwych związków, które na początku wydawały się wspaniałe, ale Molly nigdy nie miała dość czasu, by przerodziły się w coś trwałego. Kiedy jest zakochana, cierpi na tym jej praca. Kiedy w pracy zaczynają się kłopoty, jej chłopak musi poczekać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>