Jasełka w naszej szkole - Szkoła nr5

Jasełka w naszej szkole

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. JASEŁKA  w  wykonaniu  uczniów  klas II edukacji wczesnoszkolnej wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, a następnie przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinka i na środku płonęło ognisko. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ.

Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu, czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku, z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół  nr 5 w Wołominie. W tym roku uczniowie gimnazjum, pod kierownictwem pana D. Marcinkowskiego i pana M. Prętkiewicza, przygotowali spektakl, którego przesłanie można by było streścić takimi słowami:

Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest  Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

W radosna atmosferę świat przenieśli nas także kolędnicy z klasy VI, a także Mikołaj-  Marcin i Śnieżynka Emilka, którzy w imieniu Samorządu Uczniowskiego składali wszystkim bożonarodzeniowe życzenia i rozdawali słodycze. Jednym słowem, w szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń.