Jak rozzłościć współpracowników?

Obgaduj. Możesz powtórzyć wszystko to, co powiedział Donald, nie wprost, tylko za plecami delikwenta. Możesz być pewny, że w każdej zorganizowanej grupie to, co powiesz na temat danej osoby, w końcu do niej dotrze i będzie wiedziała, że powiedziałeś to ty. Jej wściekłość stanie się dwakroć większa, kiedy nie usłyszy tego od ciebie, lecz od kogoś innego. Możesz wywołać trzykrotnie większą wściekłość, zaprzeczając, że to powiedziałeś.

„Powiadają ludzieWariantem obgadywania jest stara technika: „Ludzie mówią…” Zwracasz się do kolegi: „Ludzie mówią, że jesteś idiotą”. I ty, i on wiecie równie dobrze, kto uważa go za idiotę. Twój kolega z pewnością nie doceni tej pożytecznej informacji i potraktuje cię tak, jakby plotka była twoim dziełem, nawet gdyby tak nie było. Pamiętaj, że Grecy uśmiercali posłańców, którzy przynosili złe wieści.

Uwagi typu „Ty jesteśf Ty zrobiłeś”, Kiedy ludzie robią coś, co ci się nie podoba, jest wiele sposobów, by skłonić ich do innego postępowania. Najbardziej skutecznym sposobem doprowadzania ich do szału jest stwierdzenie: „To ty jesteś głupi i niekompetentny, a nie te dokumenty…” Ulżyj sobie. Albo powiedz im dokładnie, co zrobili źle.

Skrajną formą tej techniki jest używanie wyzwisk, ale należy ją zarezerwować tylko na specjalne okazje. Zazwyczaj wystarczy dać delikatnie do zrozumienia, że dana osoba jest wszystkiemu winna. Możesz mówić wprost, zależnie od potrzeby. Na początek wypróbuj jeden z tych sposobów:

„Ktoś zrobił (wymień przestępstwo, które popełnił ten fajtłapa) źle.” „Wydaje mi się, że twój wydział zawala sprawy.” „Twój stosunek do pracy to prawdziwy problem.”

„Nigdy nie słuchasz.” (Poprzedzenie komentarza uwagami zawierającymi stwierdzenia: „Ty zawsze” i „Ty nigdy” jest wspaniałym sposobem zagmatwania konkretnej sprawy i zaatakowania danej osoby.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>