Jak rozjuszyć swoich podwładnych? – ciąg dalszy

Daj ludziom do zrozumienia, że są niemoralni i nieuczciwi. Ludzie, którzy dla ciebie pracują, są przeważnie uczciwi i pilni. Jeżeli wprowadzisz metody kontroli pracowników najgorszych, z pewnością rozgniewasz tych najlepszych. Dobrym przykładem taktyki, która powoduje więcej problemów, niż jest w stanie rozwiązać, jest wprowadzenie testu na użycie narkotyków. W sferze prawa istnieje pojęcie procesu poszlakowego. Ważne jest, by istniała wyraźna przyczyna, która pozwala ci sądzić, że jeden z pracowników dopuszcza się wykroczeń, zanim wprowadzisz ostre środki kontroli. W przeciwnym razie dasz wszystkim jasno i wyraźnie do zrozumienia, że im nie ufasz, co dotknie przede wszystkim pracowników najbardziej godnych zaufania.

Zapominaj. Najlepsze są zawsze techniki najprostsze. Jeżeli o czymś zapomnisz, ludzie uznają, że nie uważasz tego za ważne na tyle, by o tym pamiętać, zwłaszcza gdy zapominasz zawsze.

Mózg Dinozaura jest bardzo wyczulony na agresję, przede wszystkim na ten rodzaj agresji, z którego wynika, że jest się dinozaurem gorszego gatunku lub dinozaurem niegodnym uwagi. Te techniki są naprawdę skuteczne i mają nieskończenie wiele wariantów. I ty także możesz zasłużyć sobie na nazwę pewnej części ciała! Co z tego, że te strategie budzą w innych żądzę zemsty? Nie jesteś przecież ofermą. Poradzisz sobie z tym, prawda?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>