Jak postępować ze starymi dinozaurami?

Niełatwo być mądrym, ambitnym i młodym, ale grając dobrze tę rolę, można wspiąć się na szczyt. W tej sytuacji należy jednak być świadomym własnych instynktów i doświadczeń. Młode dinozaury są bezwzględne i hałaśliwe – zawsze próbują grać pierwsze skrzypce.

Podobnie jak nastolatki, młode dinozaury czasami są bezradne, czasami zbyt pewne siebie. Żadna z tych póz nie robi wrażenia na starych jaszczurach. Jeżeli chcesz naprawdę piąć się po szczeblach kariery, musisz sprawić, by sądziły, że jesteś dość inteligentny, pracowity i odpowiedzialny, by zostać przyjętym do ich grona. Oto kilka sposobów:

– 1. Okaż umiejętność słuchania. Nie spodziewaj się, że będą słuchać ciebie. Wielu ludzi sądzi, że najlepszym sposobem pozyskania cudzych względów lub zareklamowania własnej osoby jest olśnienie innych własną inteligencją i zdolnościami. Nikt nie lubi myśleć, że ktoś młodszy jest od niego bardziej inteligentny lub lepiej wykształcony. Ostatnie badania wykazują, że najlepszym sposobem pozyskania sobie innych ludzi jest okazywanie im sympatii i zainteresowania.

Kiedy będą udzielać ci rad, pokaż, że z nich korzystasz. Każdy dinozaur ma gotowy wykład na ulubiony temat i własny zestaw opowiastek. Mogą one dotyczyć upadku etyki zawodowej albo roli sportu w kształceniu umiejętności uczciwej walki. Niezależnie od tego, czego dotyczą, słuchaj i odwołuj się do nich w rozmowach i sprawozdaniach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>