Jak gniewać się z dobrym skutkiem? część 2

Dosadność. Kris wiedziała, że Shannon miga się od pracy. Kris uparła się, żeby zatrudnić Shannon, ponieważ sądziła, żc takiej osoby im trzeba. Shannon obiecywała, że będzie pracować ze wszystkich sil, ale spóźniła się z kilkoma sprawozdaniami, a kiedy wreszcie je oddała, okazało się, że pozostawiają wiele do życzenia.

Kris zdała sobie sprawę z tego, że problem polega na wydajności pracy, ale czuła się także oszukana, ponieważ Shannon nie dotrzymała swoich obietnic. Kris mogłaby poradzić sobie z sytuacją przy następnej nadarzającej się okazji, ale zamiast tego postanowiła zadzwonić do Shannon i powiedzieć jej bez ogródek, co sądzi o tym wszystkim.

Nie przypominało to w niczym jej zwykłego życzliwego i przychylnego traktowania Shannon. Kiedy Shannon usłyszała, jak bardzo zagniewana jest Kris, zaczęła zastanawiać się nad swoim postępowaniem.

Gniew, stosowany z umiarem, może uświadomić innym ludziom ważność twoich uczuć. Motywacja. Elaine jest dobrym pracownikiem i dobrze o tym wie, ale uważa, że szef uparcie jej nie docenia i nie wykorzystuje w pełni jej możliwości. Od czasu do czasu rzuca wymowne uwagi i poucza przy okazji różnych zadań znacznie częściej niż pozostałych pracowników. Zaczęło ją to złościć, ale zdecydowała się siedzieć cicho i pracować jak najlepiej, dopóki nie wynikła sprawa projektu Dawsona.

Poszła do szefa i powiedziała: „Chcę uczestniczyć w tym projekcie. Znam się na tym.” Szef spojrzał na nią, spuścił wzrok i wymamrotał, że Joe ma nieco więcej doświadczenia. W tym momencie Elaine zdecydowała – teraz albo nigdy. Uderzyła dłonią w biurko i powiedziała: „Nie! Nie chcę słyszeć o tym, że zrobi to Joe! Musi pan dać mi szansę. Potrafię wykonać ten projekt! Pan mnie nie docenia. Chcę mieć możliwość pokazania, co naprawdę potrafię!”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>