IV m. w Mistrzostwach Polski - Szkoła nr5

IV m. w Mistrzostwach Polski

SPORT > Osiągnięcia sportowe > Osiągnięcia 2014/15

Gimnazjaliści czwartą drużyną siatkówki w Polsce

W Mistrzostwach Polski Gimnazjów wzięli udział podopieczni Pawła Blomberga, uczniowie z klasy 3 d i 2b. Nasi zawodnicy wyszli zwycięsko ze swojej grupy, pokonując zespoły z Krakowa i Nysy po 2:0. W półfinałach pokonali szkoły z  Nysy i Bydgoszczy oraz przegrali z zespołem z Łodzi. Pomimo, że  gimnazjaliści z „piątki” i zespół z Bydgoszczy uzyskali taką samą liczbę zwycięstw oraz mieli identyczny stosunek setów (i zgodnie z obowiązującymi przepisami to nasi siatkarze powinni grać o złoto) sędziowie zadecydowali inaczej, że o pierwsze miejsce zagrają uczniowie z Bydgoszczy. W meczu o brązowy medal gimnazjaliści niestety przegrali z drużyną ze Świnoujścia zdobywając czwarte miejsce Mistrzostw Polski.
Skład zespołu: Marcin Gałązka, Józef Rzempłuch, Szymon Kopulski, Michał Trzciński, Szymon Kopulski, Jakub Krystek, Krzysztof  Dąbkowski,  Hubert Czarkowski, Dawid Mazurek, Michał Krakówko, Marcin Golemba, Mateusz Ciok i Sebastian Zawadzki.
Trener:
Paweł Blomberg