Irytacja wzrasta z każdym porannym nieszczęście

Irytacja wzrasta z każdym porannym nieszczęściem, a Walt nieustannie odtwarza sobie wszystko w głowie. Kiedy trafia wreszcie do biura, jego Mózg Dinozaura jest tak podminowany, że szuka kogoś, kogo mógłby zaatakować.

Najlepszym sposobem kontrolowania zachowań tego rodzaju jest zdanie sobie sprawy ze strategii Mózgu Dinozaura, która polega na łączeniu wszystkich niepowodzeń i odtwarzaniu ich w myślach. Powstrzymaj się od wybuchu, przerywając wewnętrzne zrzędzenie. Gdyby Walt pstryknął się gumką w nadgarstek, pamiętałby o tym, że należy się uspokoić, zanim się wybuchnie.

Aby rozpoznać znaki ostrzegawcze, większość z nas potrzebuje praktyki. Przypominamy Walta, który nie zdawał sobie sprawy z groźby wybuchu, dopóki nie zaczął palić się lont. A jednak można jeszcze ocalić własną skórę. Pod wpływem impulsu Walt chciał zerwać się z krzesła i stawić czoło osobnikowi gwiżdżącemu na korytarzu. Jeżeli Walt podda się temu impulsowi, straci panowanie nad sobą w miejscu pracy, urządzi publiczną awanturę o głupstwo, stanie się bohaterem biurowych plotek i prawdopodobnie zrobi sobie wroga ze zdezorientowanego i zaskoczonego kolegi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>