Integracja klas 4 w teatrze - Szkoła nr5

Integracja klas 4 w teatrze

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 > Wyjazdy do teatru

INTEGRACJA KLAS 4 W  TEATRZE

Dnia 7 października 2016. wszystkie klasy czwarte z naszej szkoły udały się na wyjazd do Teatru Lalka w Warszawie. W programie wycieczki - oprócz obejrzenia „Wakacji Mikołajka” - przedstawienia będącego adaptacją jednej z części przygód Mikołajka pod tym właśnie tytułem, czwartoklasiści podczas spaceru odwiedzili pomnik Janusza Korczaka. Po drugim śniadaniu mieli okazję uczestniczyć w lekcji o teatrze prowadzonej przez jednego z aktorów w naszym spektaklu. Nasi uczniowie poznali nie tylko wakacyjne przygody Mikołajka, ale także dowiedzieli się, czym jest m.in. proscenium, łątka, jawajka, jak wygląda praca scenarzysty i dźwiękowca i kto tak naprawdę zamyka kurtynę. Było wiele wrażeń! A wiadomo, że jak są emocje jest nauka!