Igrzyska na 5 - Szkoła nr5

Igrzyska na 5

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

7 maja 2014 roku na Orliku przy Zespole Szkół nr 5 w Wołominie pod patronatem Burmistrza Wołomina Pana Ryszarda Madziara odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas III wołomińskich szkół podstawowych  „Igrzyska na 5”, które rozpoczęły obchody DNI WOŁOMINA.
 Organizatorem zawodów był Burmistrz Miasta Wołomin,  OSiR Huragan Wołomin i Dyrekcja Zespołu  Szkół nr 5 w Wołominie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy byli inicjatorami „Igrzysk na 5”.
 Celem zawodów było zachęcenie dzieci do uczestnictwa w aktywności fizycznej ukierunkowanej na zdrowie, wypoczynek i sport, kształtowanie zasad bezpieczeństwa podczas aktywności fizycznej,  kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zasady fair-play i współzawodnictwa zespołowego w formie gier i zabaw ruchowych. Celem głównym „Igrzysk na 5” była dobra zabawa!
 Na zawodach gościliśmy Burmistrza Miasta Pana Ryszarda Madziara, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej
, Sportu  i Edukacji Urzędu Miejskiego w Wołominie Panią Liliannę Zientecką, dyrektora OSiR-u Huragan Pana Piotra Szulc (absolwenta ZS nr 5) oraz uczniów z  klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7 wraz ze swoimi nauczycielami. Nie zabrakło również kibiców oraz transparentów zagrzewających swoje szkoły do walki.
O godzinie 11:00 wszystkich obecnych przywitała dyrektor  szkoły Pani Agnieszka Ludwin. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Pan Ryszard Madziar, który również otworzył „Igrzyska na 5”, podkreślając ich ważność dla miasta i młodego pokolenia. O zasadach „Igrzysk na 5” poinformowała uczestników koordynator do spraw sportu ZS nr 5 Pani Iga Kluczyńska-Firszt.
 Zawody, zgodnie z zasadami kultury fizycznej, rozpoczęły się rozgrzewką przeprowadzoną przez nauczyciela wychowania fizycznego ZS nr 5 i trenera koszykówki Pana Bartosza Orzechowskiego.  Rozgrzani uczestnicy mogli rozpocząć rywalizację pomiędzy szkołami. Zawody poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego i trener koszykówki Pan Piotr Dąbrowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego oraz radny Pan Wojciech Plichta.

„Igrzyska na 5” składały się z następujących konkurencji:
Sztafeta z piłką siatkową
Sztafeta z ping-pongiem
Bieg w workach
Sztafeta z fitballem (duża gumowa piłka)
Bieg przez płotki
Sztafeta w parach
Sztafeta równoważna
Bieg ze zniczem
Każda konkurencja była poprzedzona pokazem wykonanym przez finalistki Mistrzostw Polski Juniorek (uczennice klasy III Sportowego Gimnazjum nr 5). Dzięki temu uczestnicy widzieli na czym polega kolejny wyścig. W trakcie zawodów  była możliwość zdobycia nagród indywidualnych.  Nauczyciel wychowania fizycznego Pan Wojciech Plichta zadawał zagadki o tematyce olimpijskiej, a zwycięzcy otrzymywali nagrodę. Organizatorzy nie zapomnieli również o dorosłych, którzy również mieli szansę na nagrody indywidualne.
Wszyscy uczestnicy zawodów walczyli o zwycięstwo dla swojej szkoły. I każdy uczeń stał się zwycięzcą. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Pana Ryszarda Madziara, firmę SKOK oraz Radnego Miasta Pana Wojciecha Plichtę. Każda szkoła otrzymała puchar za udział w zawodach ufundowany przez absolwenta naszej szkoły Dyrektora OSiR Huragan Pana Piotra Szulca. Po wręczeniu nagród i okrzykach sportowych każdej z drużyn, wszyscy obecni ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie „Igrzysk na 5” Dyrektor OSiR Huragan Pan Piotr Szulc podkreślił jeszcze raz ważność tego rodzaju inicjatyw promujących sport i zakończył zawody wspólnym okrzykiem „Igrzyska- na 5!”
Zawody pokazały, że „Igrzyska na 5” to czas dobrej zabawy.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 5 i nauczyciele wychowania fizycznego dziękują Panu Burmistrzowi Ryszardowi Madziarowi, firmie SKOK, Panu Dyrektorowi OSiR Huragan Piotrowi Szulcowi oraz Radnemu Rady Miejskiej i nauczycielowi wychowania fizycznego Panu Wojciechowi Plichcie za ufundowanie nagród i pomoc w organizacji „Igrzysk na 5”.

WSO