Groźny smog - Szkoła nr5

Groźny smog

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > BEZPIECZEŃSTWO

Groźny smog

Problem zanieczyszczenia powietrza poruszany jest coraz częściej w mediach, dlatego „Zielona klasa” 3a podjęła ten temat na lekcji. Źródłem zanieczyszczeń powietrza jest transport samochodowy, rolnictwo, a także gospodarstwa domowe. Na szczęście, we współczesnym świecie, ludzie coraz częściej zastanawiają się, w jaki sposób chronić przyrodę, poświęcając temu tematowi  coraz więcej uwagi. Doskonale wiemy, że uświadamianie i nauka zaczyna się od najmłodszych lat.
Na zajęciach w szkole zajęliśmy się problemem smogu. Obejrzeliśmy film dotyczący tego zagadnienia. Dowiedzieliśmy się z niego jakie są przyczyny powstawania smogu oraz jak przeciwdziałać temu zjawisku. Obserwowaliśmy aktualną mapę zanieczyszczeń powietrza w Polsce i na świecie. Na zakończenie zajęć każdy z nas napisał bajkę o złym Smogu. Oto niektóre z naszych prac.