Głównym celem budowniczego imperium jest utrzymanie się przy władzy

Dobry budowniczy imperium latami może wygrywać liczne walki i zawładnąć pewnymi stanowiskami w przedsiębiorstwie. Strategia wymaga zwykle sprawowania kontroli nad wydatkami i danymi, a z rzadka tylko nad przestrzenią.

Na początku konsolidacja sił jest skuteczna, a budowniczy imperium zdobywa poklask. Gdy imperium powiększa się, a imperator się starzeje, jego terytorium może stać się małym państwem w państwie, zaś jego własne zamiary mogą różnić się od planów całego przedsiębiorstwa.

Głównym celem budowniczego imperium jest utrzymanie się przy władzy. Gdy imperium rozrasta się nadmiernie, może nie tylko stać się mało produktywne, ale i blokować ludziom awans. Imperator może utrudniać kariery i kontrolować tak wiele różnych obszarów, że ludzie stopniowo zaczną zdawać sobie sprawę z tego, że imperium musi upaść, aby mogli piąć się na szczyt. Rodzi to agresję w obu kierunkach.

Na polu odwiecznej walki mogą paść liczne kariery. Jak należy postępować ze starym dinozaurem-imperatorem, który żyje dłużej, niż by należało? Menedżerowie na wyższych stanowiskach będą przeważnie ociągać się z odebraniem mu funkcji, ponieważ tak naprawdę niczym sobie nie zasłużył na utratę władzy, przynajmniej z punktu widzenia wyższych kół kierowniczych. W rzeczywistości zamach na imperatora jest dziełem młodych wojowników, którzy zabiegają o terytoria dla siebie.

Dział zaopatrzenia to jądro ciemności w centrum korporacji Mózgu Jaszczurów. Kierownik działu, pan Kurtz. piastuje swój urząd, odkąd pamięcią sięgnąć i rządzi tym małym imperium. Aby cokolwiek załatwić, czy to komputer biurowy, czy to służbowy samochód, czy spinacze do papieru, trzeba kierować podanie do działu zaopatrzenia. Jak i kiedy zostanie rozpatrzone, zależy od tego, jak pan Kurtz ocenia ciebie i twój wydział.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>