Gdy związek przybrał charakter seksualny..

Kiedy na scenę wkracza seks, Mózg Dinozaura robi się nieprzytomny z powodu zatrucia hormonami. Mamy wówczas do czynienia z uniesieniem i zaślepieniem, zakochaniem się w samej miłości, uczuciem, że: „To zupełnie tak, jak w kinie. Właśnie tego pragnę. To związek doskonały”. Oczywiście, w tym stadium jest to naprawdę doskonały związek, ponieważ oboje partnerzy mogą zostawić w domu to, co nie jest doskonałe i cudowne, i pokazać się ukochanej lub ukochanemu tylko od najlepszej strony.

Mózg Dinozaura nadal dzierży władzę, a kochankowie czują się jak nastolatki i pod wieloma względami zachowują się jak nastolatki: kradną czas na spotkania, mniej pracują i chowają się za zamkniętymi drzwiami biura, dotykają się nogami pod stołem i ściskają się ukradkiem w korytarzach. W tym stadium sądzą często, że nikt nie wie o ich związku, ponieważ starają się być dyskretni. W istocie wcale dyskretni nie są.

Mózg Dinozaura jest dumny z dokonanego podboju i pragnie okazać to wszem i wobec. To poważny błąd. Nikt nie musi znać intymnych szczegółów romansu. Publiczne pocałunki i uściski mogą całkowicie zrujnować opinię zakochanych pracowników.

Gdy związek przybrał charakter seksualny, partnerzy powinni zastanowić się nad dalszym postępowaniem. W pewnych przypadkach mogą zdecydować, że tak naprawdę wcale nie mają ochoty na romans i podjąć kroki, by go natychmiast zakończyć. Jeżeli jednak dokładnie przemyśleli sprawę, zaangażowanie może przynieść dobre skutki. Partnerzy mogą udzielać sobie mocnego poparcia, mogą dzielić ze sobą terytorium i sprawy zawodowe. Mogą wspólnie pracować, wyznaczając sobie pewne obszary działania, w których każde z nich będzie mieć przewagę. Role kochanków' i kolegów z pracy można pogodzić, ale każdy z partnerów potrzebuje odrębnego obszaru, nad którym będzie sprawować władzę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>