FESTIWAL SPORTU 2014 - Szkoła nr5

Film z meczu Uczniowie-Nauczyciele  dostępny na stronie - www.youtube.pl
na profilu MUKS Huragan Wołomin - http://youtu.be/nnIivi__WOM

FESTIWAL SPORTU 2014

W poniedziałek 2 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję świętować Dzień Dziecka na sportowo.  Na początek  uczniowie klas IV-VI  rozpoczęli swoje święto od  dwóch ogni usportowionych (klasy 4) oraz gier i zabaw ruchowych (klasy 5-6). Wszyscy uczestnicy zawodów byli zaangażowani w rywalizację sportową zgodną z zasadami fair-play. Wszystkie  klasy otrzymały po pamiątkowym dyplomie, a każdy z uczestników słodkie co nieco. Następnie na uczniów  klas IV-VI czekała niespodzianka. W związku z tym, ze szkoła należy do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych nadarzyła się okazja do zaproszenia na spotkanie promocyjne z młodzieżą byłego reprezentanta Polski - Marcina Prusa, który jest ambasadorem turnieju Orlik Volleymania. Marcin Prus przeprowadził pokazowy trening dla 30 chłopców z klas sportowych IV-VI. Chłopcy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy oraz mieli możliwość zrobienia zdjęcia i uzyskania autografu.
W tym dniu świętowali również gimnazjaliści, którzy mieli okazję  rywalizować z nauczycielami w dwa ognie usportowione. W drużynie nauczycieli wystąpili: p. Grażyna Pytel, p. Anna Osakowska, p. Iga Kluczyńska-Firszt, p. Alina Bońkowska, p. Monika Gryc-Narowska, p. Sylwia Malinowska, ks. Grzegorz Idzik,  p. Bartosz Orzechowski, p. Wojciech Plichta, oraz p. Renata Modzelewska z wołomińskiego Sanepidu.  Zabawa była przednia i wyzwalała wiele emocji, zwłaszcza jak uczniom udało się „zbić” któregoś z nauczycieli. Po meczu  rozstrzygnięty został  konkursu „Krótki przepis na zdrowie". Komisja w składzie: p. Iga Kluczyńska-Firszt, p. Wioletta Wiśniewska oraz p. Renata Modzelewska z Sanepidu  rozdała dyplomy, nagrody i podziękowania za udział w programie „ TRZYMAJ FORMĘ!"   oraz rozlosowała nagrody (bezpłatne badanie w Poradni Centrum Odchudzanie i Odżywianie w Wołominie). W trakcie przerwy można było posilić się zdrowymi przekąskami, przygotowanymi przez rodziców naszych gimnazjalistów.
Następnie odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami a nauczycielami. Po wielu miesiącach przygotowań
J zespół Uczniów,  aktualnych Mistrzów Mazowsza Młodzików oraz V drużyna Mistrzostw Polski z klasy II d z trenerem panem Marcinem Prusem stanęli oko w oko z drużyną Nauczycieli. W związku z silną obsadą drużyny Uczniów, Nauczyciele skorzystali z otwartego okienka transferowego i zakontraktowali na ten mecz:
Marcina Nowaka (zawodnik Plus Ligi, były reprezentant Polski i olimpijczyk z Atlanty);
Artura Szalpuka (zawodnik Plus Ligi, reprezentant Polski juniorów);
Igę Kluczyńską - Firszt, Zbigniewa Kułaka, Sławomira Bujniaka, Bartosza Orzechowskiego, Kamila Trzcińskiego i Wojciecha Plichtę (trenerzy z Zespołu Szkół nr 5 );
Katarzynę Nowik,  Andrzeja Trzcińskiego i Tomasza Golembę, (rodziców z klasy IId).

Trenerem zespołu nauczycielskiego został pan Mariusz Stępczyński a arbitrem spotkania uczeń z klasy 2d Krzysztof Kruszewski. Spotkanie obserwowała liczna rzesza uczniów, kibiców oraz władz (m.in. Dyrektor OSiR Huragan i  Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5).
W pierwszym secie wszystko przebiegało pod kontrolą Nauczycieli do stanu 19:10. W tym momencie dwa czasy wzięte przez trenera Uczniów, Marcina Prusa, doprowadziły w ostateczności do wyniku 24:24. Po dramatycznej końcówce partię tę wygrali Uczniowie 33:31. Drugi set wygrali Nauczyciele. W tie-breaku wyższość swą ostatecznie potwierdzili Uczniowie wygrywając go 15:13 i całe spotkanie 2:1.
Po zmaganiach meczowych, obie drużyny przeszły na spotkanie ze słodkim poczęstunkiem. Młodzi siatkarze mieli okazję do zadawania pytań swoim utytułowanym kolegom, a Ci mieli sposobność do opowiedzenia o swojej drodze do sukcesu.

Cała społeczność szkolna dziękuje zaproszonym gościom za poświęcony czas… i energię podczas „meczów gwiazd” J.
Dziękujemy również pani Katarzynie Nowik za pomoc w organizacji meczu Uczniowie-Nauczyciele, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu Piotrowi Szulcowi za umożliwienie zorganizowania Festiwalu Sportu na terenie OSiR-u, firmie „KALINKA” za pyszne słodkości oraz wszystkim Dorosłym,  dzięki którym Festiwal Sportu mógł się odbyć w takiej FORMIE!