Dzien Edukacji Narodowej 2014/2015 - Szkoła nr5

Dzien Edukacji Narodowej 2014/2015

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2014/2015

Nominowani, laureaci, jury w składzie….. Brzmi jak cytat z gali wręczenia Oskarów? W takiej właśnie atmosferze obchodziliśmy w tym roku Dzień Edukacji Narodowej.  Uczniowie z klasy IVA, IVB, VA, VB, oraz VIC przygotowali program artystyczny, który uświetnił coroczną uroczystość.
Klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum, zadecydowały o wyróżnieniach przyznanych w sześciu kategoriach.  Za Najbardziej Punktualnego Nauczyciela  ZS nr 5
ankietowani uznali panią Annę Miciukiewicz, natomiast za Najbardziej Wymagającego Pedagoga - panią Edwardę Krasowską. Nagrodę Za Największe Poczucie Humoru otrzymała pani Grażyna Pytel, a miano Najbardziej Wysportowanego Nauczyciela ZS nr 5 przypadło panu Wojciechowi Plichcie. Nagrody główne, czyli tytuł Miss i Mistera, prowadzący wręczyli pani Sylwii Malinowskiej i Adamowi Sowa.
Emocje związane z przyznawaniem tytułów przeplatały się z kolejnymi punktami programu artystycznego. Wysłuchaliśmy piosenki w  wykonaniu Sary Sagatelian. Julia Zadrożna i Maja Król (kl. VA) rozbawiły nas skeczem pt. „Biblioteka”, a Michał Przyborowski (kl. VA) wzruszył recytacją wiersza autorstwa L.J. Kerna pt. „W szkole”. Na koniec trenująca gimnastykę artystyczną Oliwia Kuczera (kl.VA) zachwyciła publiczność układem ze wstążką. Galę wręczenia nagród poprowadziła Aleksandra Chruściel i  Jan Pastewka z klasy  VIC, a część oficjalną - Olga Szczepaniak i Franciszek Zalewski z klasy IVA.  W roli asystentek wystąpiły Weronika Dąbrowska i Kinga Dybek (kl. IVB), obsługę techniczną zapewnili natomiast uczniowie z klasy IVB i VB.
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrekcję nagród dla Najbardziej Zasłużonych Pracowników Szkoły. A dodatkową niespodzianką i powodem do dumy informacja o przyznaniu trenerowi Kamilowi Trzcińskiemu Nagrody Burmistrza Wołomina oraz uhonorowaniu Pani Dyrektor Agnieszki Ludwin medalem z rąk samego Prezydenta RP.