Dzień Sybiraka - Szkoła nr5

Dzień Sybiraka

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Jak co roku 17 września nasza szkoła włączyła się w obchody 74 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W uroczystościach , które miały miejsce w  Kościele Matki Bożej Królowej Polski, wziuęli  udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, młodzież szkolna, harcerze, strzelcy z Związku Strzeleckiego „ Strzelec” oraz przedstawiciele związków kombatanckich i emeryckich.
    Po nabożeństwie, przy tablicy upamiętniającej ofiary represji stalinowskich, w przemówieniach  gości powtarzał się apel do zebranych, a w szczególności do młodzieży, o kultywowanie pamięci o  tragicznym losie naszych rodaków, którzy doświadczyli niewyobrażalnego cierpienia, poniżenia i deportacji na Syberię.
Na zakończenie ksiądz Grzegorz Idzik odczytał Apel Poległych i złożono wieńce w Kościele pod tablicą.

więcej informacji na stronie Urzędu Miasta w Wołominie