Dzień Postaci z Bajek - Szkoła nr5

Dzień Postaci z Bajek

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Z OSTATNIEJ CHWILI - 2017-2018

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Najmłodsi uczniowie z klas I
III świętowali ten dzień 7 listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie uczcili święto m.in. przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bajkowych bohaterów. Były też muzyczne zgadywanki bajkowe, a potem kolorowanie ulubionych bajkowych postaci. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia  pierwszych czarno-białych filmów animowanych dla dzieci, których twórcą był Walt Disney. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Był to dzień pełen atrakcji i wesołej zabawy.