Dzień Papieski - Szkoła nr5

Dzień Papieski

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się apel poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. W oczekiwaniu na kanonizację przypomnieliśmy sobie niektóre fakty z jego życia: dzień narodzin, podróże ze studentami, wybór na Stolicę Piotrową. Wspominaliśmy też, jak wrażliwym na piękno i sztukę był Karol Wojtyła kochał teatr, poezję, miał poczucie humoru i kochał ludzi.
 Częścią inscenizacji była pantomima, która uświadomiła nam, jak wiele jest w naszym życiu ograniczeń, sytuacji, które prowadzą nas na manowce i przyczyniają się do zagubienia i rezygnacji. Jednak najważniejszy jest fakt, że  w tych trudnych momentach nie zostajemy sami, choć czasem może nam się tak wydawać. Zawsze możemy liczyć na wsparcie Osoby, która chce być naszym Przyjacielem- Jezusa.
 Gdy przyglądałam się reakcjom uczniów, zwłaszcza młodszych, byłam pełna obaw, czy właściwie odczytają przesłanie pantomimy. Niektórzy  śmiali się, znalazł się jednak uczeń, który powiedział mi później, że się wzruszył i myślę, że takich uczniów było więcej.
 Trzeba zabiegać o to, by wspomnienie o Janie Pawle II nie wiązało się tylko ze wzruszeniami, ale z wprowadzaniem w życie jego nauki i naśladowaniem go, bo naprawdę pięknie zaświadczył swym życiem o przywiązaniu do Jezusa.