Dzień otwarty w ZS 5 - Szkoła nr5

Dzień otwarty w ZS 5

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 4 kwietnia 2013r. nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających. Mieliśmy okazję pokazać walory placówki i zachęcić potencjalnych uczniów do wstępowania w nasze szeregi. Myślą przewodnią spotkania było hasło: „ Per aspera ad astra Przez trudy do gwiazd", które związane było z pomysłem utworzenia klasy I gimnazjum dla uzdolnionej artystycznie młodzieży.
  Przybyli goście mieli możliwość obejrzeć pokazy taneczne, wokalne i recytatorskie w wykonaniu gimnazjalistów oraz absolwentów naszej szkoły.
O dobrej kondycji placówki świadczą częste i serdeczne kontakty z byłymi wychowankami „Piątki”. Patrycja Gora
obecnie uczennica warszawskiego LO obchodziła tego dnia 18 urodziny, które wspólnie uczciliśmy.
Miłym akcentem wieczoru było spotkanie z księdzem porucznikiem Grzegorzem Idzikiem i jego drużyną strzelecką. Opiekun przybliżył historię Związku Strzeleckiego „Strzelec”, zachęcał do wstępowania w jego szeregi oraz podziękował dyrekcji za dotychczasową owocną współpracę.
   Dzień otwarty w szkole przebiegał w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie wniosą w życie społeczności szkolnej nowy impuls do jeszcze lepszej działalności placówki.