Dlaczego ludzie romansują w pracy?

Dlaczego ludzie najczęściej angażują się w związki uczuciowe w pracy? Świat ciągle jeszcze kręci się dzięki miłości. Czyż biuro nie jest miejscem, w którym najłatwiej spotkać kobietę lub mężczyznę swoich marzeń? Wspólna praca nad projektem lub kilka niewinnych rozmów przy kawie mogą niespodziewanie rozwinąć się w coś więcej. W coś, czego nikt nie planowa! – w biurowy romans.

Romanse między znajomymi z pracy są nader często niezamierzone. Miłość to zbyt ważna sprawa, by zdać się na przypadek, a jednak w ten właśnie sposób zaczynają się najczęściej biurowe romanse. Dlaczego?

Jak stwierdziliśmy w rozdziale 7, nasze zaloty przebiegają według schematów zakodowanych w Mózgu Dinozaura. Kiedy kolejne ich fazy zaczynają się w szkole średniej, wszyscy wiedzą, o co chodzi. Kiedy rzecz dzieje się w pracy, ludzie nie uświadamiają sobie faktów tak łatwo, zwłaszcza gdy jedna lub obie strony pozostają w związku małżeńskim.

Ludzie zawsze widzą to, co chcą widzieć. Może im się wydawać, że nie mieli wyboru i musieli się zaangażować, a potem było już za późno. W tym rozdziale zastanowimy się nad tym, dlaczego dochodzi do biurowych romansów, a potem spróbujemy znaleźć sposób, by odróżnić je od Prawdziwej Miłości.

Nie wszystkie romanse między współpracownikami są złe, ale wiąże się z nimi znaczne niebezpieczeństwo. Na początku romans biurowy wydaje się czymś wspaniałym. W swoich wczesnych stadiach może dostarczyć partnerom dodatkowej energii i pewności siebie, której potrzebują, by pozbyć się pięciu kilogramów nadwagi lub wystąpić o awans. Dopiero później, kiedy mija podniecenie i pojawiają się komplikacje, zaczynają się zastanawiać: „Jak to się mogło stać?”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>