Dla starych dinozuarów musisz być niezbędny

Kiedy zrobisz coś nie tak, powiedz: „Popełniłem błąd i chciałbym go naprawić w następujący sposób…” Nie wyjaśniaj, dlaczego zrobiłeś błąd, zwłaszcza gdy zamierzasz pokazać palcem na kogoś innego. Nigdy nie opłaca się sprawiać wrażenia, że jest się w defensywie. Mózg Dinozaura uznaje to za atak.

Na zebraniach dokładnie waż swoje słowa. Nie zadawaj pytań tylko po to, by inni usłyszeli twój głos. Zwróć uwagę na to, ile razy wyrażasz swoją uległość, mówiąc, na przykład: „To dobry pomysł”, uśmiechając się lub potakując. Ogólnie, mężczyźni powinni zachowywać się w ten sposób częściej, kobiety – rzadziej.

Kontakt wzrokowy jest zawsze pożądany, z wyjątkiem sytuacji, w których ktoś widzi w tobie stronę atakującą. Spuszczanie wzroku może sprawić, że nie zostaniesz uznany za napastnika. Zrozum, że do udziału w pewnych rozmowach, tak jak do zajęcia miejsca przy pewnych stołach, musisz zostać zaproszony.

– 5. Bądź niezbędny. Rozwiń szczególną umiejętność. Dowiedz się wszystkiego, co się da. Dbaj o najświeższe informacje. Nie bierz się do efektownych dziedzin, w których inni uważają się za ekspertów. Unikaj spraw zbyt łatwych. Wybierz coś, co inni uznają za męczące lub nudne.

Przepisy federalne to dobry wybór. Ktoś musi je znać, a większość ludzi wcale nie ma na to ochoty. (Jeżeli postanowisz wyspecjalizować się w prawie federalnym, nie uważaj się za przedstawiciela rządu. Zacznij od wynajdywania przepisów, które łamie twoje przedsiębiorstwo. Bądź w pogotowiu jako źródło infomacji.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>