Demeter i Kora dla kl.3 - Szkoła nr5

Demeter i Kora dla kl.3

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 > Podróże literackie

Demeter i Kora dla kl.3

Uczniowie kl.5c pod opieką p.M.Kupiec wystawili przedstawienie na podstawie mitu o Demeter i Korze. W rolę Zeusa Gromowładnego wcieliła się (brawo!) Weronika Dziura, Hadesem
czarnym charakterem został Adam Bujniak, śliczną Korą  - Karolina Lenarcik, gorącym Heliosem Mateusz Piechotko a zrozpaczoną Demeter Ola Dzierżawa.
Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie zaplanować charakteryzację, a Oliwia Strzelczyk i Natalia Han podzieliły przedstawienie na sceny i graficznie je przedstawiły.

Zaproszeni uczniowie kl.3 wraz ze swoją wychowawczynią p.A.Olejasz mieli okazję nie tylko dowiedzieć się, czym jest mit i kim są te barwne postaci, ale także zrozumieć, skąd według starożytnych Greków wzięły się 4 pory roku.

Za bardzo estetyczne doznania pani M.Kupiec wynagrodziła swoich wychowanków ocenami celującymi.