Dbamy o naszych przyjaciół - Szkoła nr5

Dbamy o naszych przyjaciół

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Dbamy o naszych przyjaciół

Dnia 13 października lekcję w klasie uatrakcyjniła wizyta mamy naszej uczennicy, która jest technikiem weterynarii. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. Obejrzeliśmy sprzęty, którymi na co dzień posługuje się w swojej pracy, dowiedzieliśmy się jak przebiega wizyta u weterynarza oraz nauczyliśmy się odczytywać mowę ciała zwierząt. Mama Klaudii pokazała nam jak się czipuje zwierzęta i wyjaśniła w jakim celu się to robi. Nas też udało się zaczipować. Zdobyliśmy również szereg innych, ciekawych wiadomości na temat zwierzaków. Podsumowaniem „ciekawej lekcji” było następujące stwierdzenie zwierzęta to nasi przyjaciel, dbamy o nie i opiekujemy się nimi, pamiętając o zasadach prawidłowego postępowania ze zwierzętami.

WSO