Dawanie prezentów

Dinozaury mają skionność do składania darów swoim wybranym. Dawanie prezentów to instynktowna faza schematu zalotów, która obejmuje zostawianie liścików, dodawanie osobistych uwag do korespondencji biurowej i kupowanie eleganckich kart pocztowych dla drugiej osoby.

Dotyk. Mózg Dinozaura stara się wykoncypować, w jaki sposób nawiązać kontakt fizyczny, który sprawiałby wrażenie całkowicie niewinnego. Poklepywanie dłoni, dotykanie ramienia, obejmowanie za szyję to formy najbardziej rozpowszechnione do rzadkich należą uściski, chyba że jedna z osób właśnie skończyła czytać książkę Leo Buscaglii. Zaprzeczanie, że rozwijający się związek istnieje lub próby jego ukrycia są również częścią schematu. Znaczące jest, gdy dotykanie robi wrażenie zupełnie niewinnej czynności, dotyczącej kogokolwiek. Tak jednak nie jest. (Jak często korzystasz z okazji, by zrobić komuś masaż karku?)

Kiedy dotykowi towarzyszy przedłużający się kontakt wzrokowy, oznacza to, że osiągnięto punkt, z którego nie ma odwrotu. W tym momencie zbliżamy się do stadium, w którym związek staje się jawny i seksualny. Do tej chwili oboje partnerzy mogli się wycofać, nie raniąc swoich uczuć. Jeżeli ktoś wycofa się teraz, zostanie to przyjęte jako odrzucenie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>