Daj innym do zrozumienia, że chcesz spędzić z nimi czas

Pomyśl o możliwościach nawiązania przyjaźni w czasie, kiedy jesteś wolny: o porze lunchu, o przerwie na kawę, o krótkiej rozmowie telefonicznej z biura lub później, kiedy dzieci już śpią, o specjalnym obiedzie z małżonkiem, w miłej restauracji, w weekendowy wieczór.

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zajęci. Odnowienie starej przyjaźni raz do roku może stać się wspaniałym prezentem dla was obojga, lepszym niż poczucie winy, że nie możecie widywać się częściej. Ty i twój stary przyjaciel możecie stworzyć własną tradycję – spotykać się na długim lunchu w okresie świąt Bożego Narodzenia, organizować doroczne spotkania w waszym rodzinnym mieście lub rodzinne pikniki.

– 3. Daj innym do zrozumienia, że chcesz spędzić z nimi czas. Nie odkładaj spotkań, nie wynajduj pretekstów, by uniknąć kontaktów towarzyskich. Pamiętaj, że im człowiek starszy, tym trudniej znajduje przyjaciół. Ważniejsze jest to, czy inni mogą znaleźć przyjaciela w tobie.

Następnym razem, kiedy ty i twój sąsiad, który ma takie poczucie humoru jak ty, będziecie sobie opowiadać kawały, kiedy pójdziesz na kawę z oczytanym kolegą, którego biurko jest tak zawalone listami spraw do załatwienia jak twoje własne – pomyśl. Zanim skiniesz mu ręką na pożegnanie i pospieszysz do swojej grządki lub umkniesz do biurowej jaskini, przypomnij sobie ostatnie słowa z Casablanki. I dla ciebie może to być początek pięknej przyjaźni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>