Czy zarządzający, który jest niezbędny, zarządza naprawdę?

Mózg Dinozaura powiada, że osoba znajdująca się na szczycie wykonuje wszelkie najważniejsze prace i zaznaje wszelkich płynących stąd zaszczytów. Uczenie się nie jest nagradzane, ponieważ Mózg Dinozaura nie potrafi się uczyć.

Przywódca, reprezentujący styl kapitana Kirka, sam wywalczył sobie drogę do władzy albo, w wielu przypadkach, jest założycielem przedsiębiorstwa. Zanim zacznie mocno dzierżyć ster w rękach, przez długi czas popełnia kosztowne błędy. Przywódcy tego typu powiadają zawsze: „Oczywiście, że udzielam pełnomocnictwa”. I udzielają go, lecz tylko w sprawach związanych z codzienną pracą, na którą sami nie mają ochoty. Kto zawsze przewodzi ekspedycjom na nowe, ciekawe planety?

Tacy przywódcy nigdy nie dzielą się autorytetem. Noszą go przy swoim pasie, tuż obok fazomierza. Jedyny sposób, by nauczyć się korzystać z władzy, to ją mieć. Członkowie załogi Enterprise’a nie mają żadnej władzy.

Kolejne odcinki Star Trek zostały pomyślane tak, by telewidz mógł zastanowić się nad kwestiami moralności i etyki. Chciałbym, żebyś przemyślał w tym duchu następującą kwestię: Co stałoby się, gdybyś wyjechał na wakacje, a twoje przedsiębiorstwo zaatakowaliby Romu- lanie?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>